Hakkımda


Değeri; değene, değdiği kadar, değdiği zamanda, değdiği müddetçe vereceksin...

Nurgül Yılmaz

Meslek: Gazeteci ve Haber Spikeri, Yazar

15 Haziran 1969 Tarihinde Trabzon’da doğdu. Evli ve biri kız, biri erkek olmak üzere 2 çocuğu var. 

TRT Trabzon Radyosunda staj yaptı. Stajının bitiminde; yaklaşık 50 yıllık gazete geçmişine sahip Türksesi Gazetesi’nde muhabir olarak mesleğe ilk adımını attı.

Nurgül Yılmaz kısa sürede; gazeteye önce Haber, sonra da yazı işleri Müdürü oldu. Ardından 1989 yılında; Kurulma aşamasında olan TV 61 ve 61 FM’in kurucu kadrosunda yer aldı. Akabinde de; TV 61 ve 61 FM’de Haber spikeri, Siyasi Program yapımcı ve sunucusu olarak göreve başladı. Hem TV 61’de, hem de 61 FM’de siyasi programlar yapıp sunan Nurgül Yılmaz, aynı anda hem televizyonun hem de radyonun ana haber bültenlerini de sundu, Haber Müdürlüğünü yaptı. Bu dönemde birkaç ulusal kanal ve gazetenin Trabzon temsilciliğini de yürüten Yılmaz, bir dönem NTV’de de görev yaptı.

1996 yılında Artvin Çoruh TV’ye kurucu Genel Yayın Yönetmeni, Ana Haber Spikeri olarak transfer oldu. 3 ay gibi kısa bir sürede Çoruh TV’yi kuran, kadrosunu eğiten ve televizyonu halka sevdiren Nurgül Yılmaz, yaptığı evlilik nedeni ile buradan istifa ederek, Manisa’ya taşındı. 

Manisa’ya geldiği ilk günden itibaren kentin ilk yerel Televizyon kanalı ETV’de Haber Spikeri, siyasi program yapımcı-sunucusu olarak görev yapmaya başlayan Nurgül Yılmaz; Ana Haber-Ara haber bülteni, Diyar-ı Manisa, Mercek Altı ve Eğitim de Reform adlı canlı yayın programları ile Manisa Siyasi hayatını ve Eğitim sektörü gündemini hep sıcak tuttu.

Nurgül Yılmaz doğaçlama haber sunumu, siyasete hakimliği ve ciddiyeti ile dikkat çekti. Nurgül Yılmaz; sadece ekran önünde değil, arkasında da uzun yıllar görev yaptı. Yılmaz; haber ve program kurgusu, seslendirme bölümlerinde de görev yaptı. Televizyon için bir çok belgesel de hazırlayıp sunan Yılmaz, daha önce çalıştığı televizyon kanalları dahil olmak üzere; 6 bin üzerinde canlı yayın programı yaptı, bir çok haber programı sundu.

Bir dönem Yenigün Gazetesi’nin yayın sorumluluğunu da üstlenen Yılmaz, 2010 Mayıs ayında ETV’den istifa ederek, Manisa da yayın hayatına başlayan; Manşet Gazetesi’nin kurucu Genel Yayın yönetmenliği ve Yazı İşleri Müdürlüğü görevini üstlendi. Burada Köşe yazılarına devam etti. Nurgül Yılmaz, Nisan 2011’de Manşet Gazetesi’nden istifa etti. Ardından Salihli Özel Can Hastanesi’nin Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünü de yürüten Nurgül Yılmaz, Güne Bakış Gazetesi’nden gelen teklif üzerine, 04 Ekim 2011 tarihinde Güne Bakış Gazetesi’nin yazı İşleri Müdürlüğü’nü üstelendi. Güne Bakış Gazetesi’nde ve e-manisa.com adlı internet haber sitesinde köşe yazarlığı yaptı.

2013 yılında ETV ve Denge Gazetesi’ne çalışmaya başlayan Nurgül Yılmaz; 9 ay Manisa Medya TV’nin haber Müdürlüğü’nü yaptı. Ardından yeniden ETV ve Denge Gazetesi’ne dönen Nurgül Yılmaz; o tarihten bu yana ETV’nin istikrarlı programı Mercek Altı’nın program yapımcı ve sunuculuğunu, Ana Haber Spikerliğini ve Denge Gazetesi'nin Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yapıyor. Aynı Zamanda ETV Haber Müdürü olan Yılmaz’ın, yazımı devam eden bir de kitabı var.

Nurgül Yılmaz 30 yıldır; Gazetecilik ve Televizyon program yapımcı-sunuculuk görevini yürütüyor. 

Yaptığı işler: Yönetici, Genel Yayın Yönetmeni, Yazı İşleri Müdürü, Haber Spikeri, Gazeteci, Program yapımcı ve sunucusu, seslendirmen, yazar. 

Video Tanıtım


Vizyonumuz


"Vizyon"

Vizyonumuz

Misyonumuz


"Misyon"

Misyonumuz